Меню
Офіс, 04080, м.Київ, вул. Аляб'єва 3. Склад, м.Київ, вул. Корабельна 8.
Наша адреса:
Офіс, 04080, м.Київ, вул. Аляб'єва 3. Склад, м.Київ, вул. Корабельна 8.
Час роботи
Час роботи магазину:
  • пн - пт: з 9.00 до 18.00
  • сб - нд: вихідний

Спецодяг для захисту від впливу кислот і лугів.

Спецодяг для захисту від впливу кислот і лугів.

Хімічно агресивні речовини використовуються практично в будь-якому сучасному виробництві. В першу чергу це розчини кислот і лугів різної концентрації, нафта і нафтопродукти, лакофарбові вироби. Потрапляючи на шкіру або на слизову поверхню тіла людини, вони викликають роздратування і різного ступеня хімічні опіки. Найбільшою мірою це стосується розчинів кислот - соляної кислоти, сірчаної кислоти і розчинів лугів. Опіки кислотою приводять до втрати здоров'я і працездатності. Крім цього серйозну небезпеку становлять органічні розчинники, які досить часто використовуються як у виробництві, так і в побуті. Крім розчинів хімічно активних речовин велику небезпеку для здоров'я людини представляють їх аерозолі.

Основними засобами захисту від агресивних хімічних впливів є:

    Спецодяг (костюми, халати, фартухи, головні убори);
    Взуття з особливо високою стійкістю до хімічно агресивних речовин;
    Засоби індивідуального захисту (респіратори, протигази, захисні окуляри, рукавички, захисні пасти і мазі)

Спецодяг для захисту від хімічних впливів - це комплект верхнього одягу, що складається, як правило з брюк з курткою і головного убору, які виготовляються зі спеціальних тканин мають підвищену стійкість до впливу хімічно агресивних речовин і відрізняються збільшеною довгою рукавів, штанів, наявністю спеціальних клапанів перешкоджають попаданню агресивних речовин в рукава, застібки і порожнини кишень - виготовляється у відповідності до вимог відповідних нормативних документів (ГОСТ 12.4.248-2008, ГОСТ 27652-88 (діє до 2017 року на території України). ДСТУ 7239: 2011, ДСТУ EN 134: 2005 , ДСТУ EΝ 166-2001 і т.д.). Залежно від стійкості одягу до впливу кислот різної концентрації, її поділяють на класи захисту:
Призначення спеціального одягу Умовне позначення Клас захисту
Спецодяг для захисту від кислот концентрації до 20% До 20 1
Спецодяг для захисту від кислот концентрації до 50% До 50 2
Спецодяг для захисту від кислот концентрації до 80% До 80 3
Спецодяг для захисту від кислот концентрації вище 80% Кк 4

До характеристик матеріалів, що визначають їх стійкість до впливу кислот, відносять кислотостійкість (- це збереження міцності матеріалу після впливу кислоти) і кіслотопроніцаемость (це - здатність матеріалу перешкоджати проникненню кислоти на тильну сторону тканини). В першу чергу стійкість до впливу хімічно агресивних речовин визначається складом, структурою, щільністю і наявністю спеціальних покриттів і просочень матеріалів з яких вона виготовлена.

Для виробництва спецодягу ступеня захисту К20, а також для захисту від впливу розчинів лугів допускається використовувати тканини, виконані з бавовняної нитки особливо щільного сатинового плетіння (молескін) з відповідними просоченнями. Тканини обробляються кислотостойкими просоченнями, які вступають у взаємодію з волокнами тканини на молекулярному рівні і забезпечують низьку змочуваність кислотами поверхні тканини.

Для захисту від розчинів кислот з відносною агресивністю вище ніж К50 використовується спецодяг, виконана з синтетичних тканин (поліефір 100%, лавсан 100%) і сукна (80-90% шерсть + 10-20% поліефір) кіслотоотталківающей просоченням. Особливою стійкістю до хімічних кислот має одяг, виготовлений саме з шинельного сукна щільністю 550 - 720 г / м. кв. з кислотостійкої просоченням. Поверхня такого сукна вдає із себе густе переплетення вовняних волосків і має високу відразливою здатністю до води і до розчинів хімічних кислот.

Із зазначених матеріалів зазвичай виготовляють костюми для захисту від розчинів хімічних кислот (соляної кислоти, сірчаної кислоти) 1-3 класу захисту які складаються з курток, штанів і головних уборів. Характерним для такого одягу є збільшені лінійні вимірювання по довжині рукавів, довжині брюк, довжині поличок в порівнянні з костюмами для захисту від загальних виробничих забруднень і механічних впливів.

Для захисту від лугів, їх розчинів, а також від органічних розчинників успішно використовують одяг, виготовлений з прогумованої (каландрує) тканини. (Каландр - обробка листового або рулонного матеріалу в т. Ч. І тканини за допомогою валків завдають захисний шар наприклад - гумовий). Такі вироби відмінно зарекомендували себе при використанні для захисту від впливу зброї масового ураження (костюми ОЗК, Л-1) і при виконанні робіт пов'язаних з обслуговуванням агрегатів в яких використовуються особливо агресивні органічні розчинники і окислювачі). Головним недоліком таких тканин є відносно невисока механічна міцність.

Спецодяг для захисту від впливу хімічно агресивних середовищ повинна бути сертифікована відповідно до вимог технічного регламенту України. Підприємство ТОВ «3СМАРКЕТ» пропонує споживачам «Костюми для захисту від кислот» (арт. 0030) з тканини «Елегія» (Сертифікат відповіднос

Коментарі